Lekce angličtiny probíhají online | Kvalifikovaná lektorka Lada Horná | Volejte 773 626 974

Jak se stát z pouhého snílka a nemluvky ODVÁŽNÝM CESTOVATELEM

Jak úspěšně zvládnout cesty do zahraničí

Potřebujete se zbavit nejistoty, pocitů trapnosti, bušení srdce jakmile se blíží nutnost komunikovat, nebo pocitu ohrožení, v běžných i jakýchkoliv podmínkách?

Představte si nový scénář, jak máte situaci pod kontrolou, baví Vás to, protože Vám to jde a navíc si komunikaci s mnoha zajímavými lidmi velmi užíváte! Mimo jíné se už nedáte napálit různými šarlatány nebo si vyjednáte výhodnější podmínky ať už jde o cokoliv, ale hlavně – už si všude umíte říct o vše, co potřebujete.

Pokud se Vám navíc honí hlavou, jaké by to bylo zazářit a sklízet obdiv přátel či rodiny, například poté, co jste vyjednali ubytování s grandiózním výhledem, namísto původního apartmánu s okny do zdi protějšího domu, možná budete brzy překvapeni. Nebo malá radostná vítězství poté, co jste vyjednali skupinovou slevu na zajímavé výlety. Nebo prostě jen vědomí, že víte jak si objednat v restauraci a zorientovat se v jídelním lístku a nejen to, ale mnohem více.

V zahraničí je v každém okamžiku příležitost získat od života víc díky pohotové komunikaci bez ostychu a bez strachu, že něco zpackáte. Ať už jde o hotely, restaurace, obchody, tržiště, pláže, banky, letiště, nádraží, taxíky, pohotovost, centra, muzea, bary, party, wellness, půjčovny, výlety, potápění, zážitky, turistiku, výstupy atd.

Motivací je být READY na většinu životních situací a dávat je s lehkostí, hravostí a grácií díky znalosti angličtiny. Úrovně, která přesahuje pár nabiflovaných frází, které se vypaří v „okně“, když konečně přijde na věc. A po návratu si říct: Já to dal! Já to dala!

Děkuji, paní Horná. Musel jsem se připravit na pobyt v zahraničí a nyní jsem velmi spokojen. Myslím, že se moje anglické dovednosti velmi zvýšily, protože během našich anglických lekcí jsem musel mluvit a to bylo pro mne velmi důležité.

Thank you very much, Mrs. Lada Horná. I had to prepared for my stay abroad and now I am very satisfied. I think that my English skills really have improved because during our English lessons I had to speak and it was very important for me.

Honza Mareček, student VŠ

Jak snadno překonat pocit či strach z nedokonalosti

Proto je stěžejní překonat strach z vlastní nedokonalosti anglického jazyka pomocí tréninku. Je ověřeno, že díky tréninku začnete rychle aktivně mluvit bez obav. S růstem zkušeností roste sebevědomí, sebejistota a schopnost aktivně reagovat v angličtině. Tím se bariéra strachu postupně boří a mizí navždy – stejně jako pří jízdě na kole!

mpc

Druhým pilířem je čas

Čas, který můžete efektivně a pravidelně do svého rozvoje investovat

Samozřejmě, dosáhnout cestovatelské komunikační úrovně nějaký čas vyžaduje. Potřebujete znát, do kdy chcete být připraveni vycestovat. Nemůžete získat něco za nic. Ale je možné tento čas zkrátit na nezbytné minimum, díky chytré strategii a způsobu učení ušitému Vám na míru.

“Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.” – Conficius

Jak znásobit rychlost učení a zařadit na vyšší level

  • Můžete se učit z článků.
  • Lepší než články je učit se z knížek.
  • Lepší než knížky je audio + text.
  • Lepší než audio + text je audio-video učení.
  • Lepší než audio-video je učit se simulací a PROŽITKEM.

smysly

Nejefektivnější učení pro pochopení a zapamatování je simulace (například světové špičky v NASA nebo piloti letadel se učí reálné situace právě na simulátoru nebo v téměř reálných situacích!)

Nejúčinnější učení je vlastní zkušenost v reálném světě – na horkou plotnu si sáhnete jen jednou a pamatujete si to navždy, stejně jako když strávíte rok v cizině. Ale obojí bude bez předchozí přípravy velmi těžký oříšek! Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti!

Vlastní zkušenost je vždy nejlepší, ale abychom v životních situacích měli sebe-jistotu, potřebujeme na to být dobře připravení – simulace, osobní trénink a osobní koučink je nejrychlejší a nejjistější způsob jak být připraven. A štěstí přeje připraveným!

Jak vysoká je hodnota Vašeho času?

Vezměte si, koho chcete. Tiger Woods, Obama, Jágr… Všichni úspěšní lidé měli a mají své trenéry, kouče, poradce, experty a konzultanty.

Nemusíte být prezident, ale už víte, že Váš čas má stejně vysokou hodnotu a proto si pečlivě vybírejte, čemu budete věnovat pozornost a jak dlouho cesta k cíli potrvá!

Úspěšní lidé si pečlivě vybírají čemu dávají svou pozornost

Úspěšné návyky Vás dovedou k cíli s jistotou

Nejpodstatnější a nejdůležitější je pravidelnost. Hovoříme o vybudování pozitivního návyku, který vede k cíli. To jest stav, kdy absolutně zmizí nechuť k učení. Kdy naopak přichází stav radosti a těšení, jež násobí energii a chuť stát se anglickým mluvčím – člověkem, který úspěšně ovládá cizí jazyk. Rozvoj angličtiny se pak stává naprosto přirozenou a velmi užitečnou součástí života, která se pak pozitivně projeví i v dalších oblastech Vašeho života.

Intenzita – čím vyšší, tím rychlejší učení

Je logické, že čím kratší dobu máme na dosažení cíle, tím intenzivněji musíme pracovat. Intenzita však nesouvisí jen s časem!!! Nekonečné hodiny pasivního učení lze nahradit zlomkem času při intenzivním face-to-face tréninku. V součtu za několik měsíců učiníte neuvěřitelný rozdíl, doslova OBROVSKÝ ROZDÍL času stráveného učením!

mpc

Třetím pilířem jsou investice

 Investice pro dosažení Vašeho cíle

Mnoho lidí volí učitele a jazykové školy podle ceny. Nic proti tomu. Jak moc ale platí, že čím levnější výuka, tím více ušetřím?

Jaké by bylo, zbavit se otázky „Jak ušetřit?“ a nahradit jí otázkou: Jak získat co nejvíce? Když už víte, proč to děláte, proč se také nezaměřit na nejlepší možnou strategii vedoucí přímo k cíli.

Jak být co nejefektivnější a naučit se maximum? Jak neztrácet peníze tím, že desítky minut nasloucháte výkladům látky, kterou zrovna nepotřebujete nebo ji už znáte? Jak neztrácet tím, že procházíte větu po větě anglickou učebnicí na hodině, na kterou stejně nejste připraveni z domova, protože na to prostě nenajdete čas?

Stop! Představte si jiný scénář. Co když Vám naopak Váš lektor-kouč přímo naslouchá a veškeré pochybnosti, myšlenky a nápady s Vámi řeší na místě, a díky tomu postupujete s vědomím – ano, dostávám své odpovědi, ano – posunuji se dál, ano – vím, proč je pro mne teď výhodné učit se tohle. Tak funguje osobní trenér.

Možná do jedné osobní lekce investujete více peněz, než při společné výuce v jazykové škole. Na druhou stranu, jak na tom budete za šest měsíců, nebo dokonce za rok? Kolik máte ztrátového času a kolikrát si dovolíte lekci vynechat? Jak zodpovědný je Váš přístup a trvalá osobní motivace? Jak se vnímáte, když pozorujete prokazatelné výsledky na vlastní osobě?

Udělejte první krok ZDARMA

Zvu Vás na seznamovací 30 minutovou lekci zdarma, během které nejen zjistíme, co potřebujete, ale zároveň se i něco na ukázku naučíte, abyste si angličtinu se mnou reálně vyzkoušeli. Pak se můžete rozhodnout, zda je to cesta pro Vás a zda budete pokračovat.

Lekce probíhá přes SKYPE nebo na adrese: Bělá 143 (Moravskoslezský kraj), chcete-li si domluvit o schůzku na jiném místě, zavolejte mi prosím na číslo 773 626 974.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování dotazu, poptávky. Zásady zpracování osobních údajů
  • 100% ÚSPĚŠNOST STUDENTŮ

    100% mých studentů dokončilo maturitní zkoušku z angličtiny s výborným či chvalitebným prospěchem. Chcete být mezi nimi? Kontaktujte mne co nejdříve