Archiv rubriky: Moje cesta za Nealem

Nekonečná modř jezera Crater Lake

Než jsem odjížděla do Ameriky, koukala jsem do mapy, abych zjistila, co bych tam tak mohla během toho  – a jak se mi tehdy zdálo – celého dlouhého jednoho měsíce dělat a případně vidět. A když jsem si do vyhledávače dala stát Oregon – vždycky…   Více »

2x Neale Donald Walsch a film Hovory s Bohem

(Film v češtině, v originále v angličtině i ve slovenštině najdete níže) Je to zvláštní pocit. Sedíme v trochu již potemnělé místnosti. Před námi obrovská obrazovka, na které právě společně sledujeme nejtěžší rok života Neala Donalda Walsche. Film Hovory s Bohem, film, nad kterým Neale…   Více »

Jsem svědkem zázraku

Maminka a syn – Holandsko a Filipíny –  nás – Austrálie a Česko – pozvali na skleničku v Down townu v Ashlandu. Maminka pracuje jako koučka a léčitelka a dokáže dostávat, zprostředkovávat a pomáhat jiným informacemi a energií  “shora”. Třeba uprostřed restaurace mezi dalšími desítkami…   Více »

Jako jediné se mi již podařilo získat foto s Nealem

Dívala jsem se do SmartEmailingu a na Facebook, zda a kolik lidí zajímá, že člověk, který již hodně měsíců překládá  a rozesílá jiným Denní inspirace Neala Donalda Walsche, se s ním opravdu setkal. Zjistila jsem, že ano – zajímá. Po té, co jsem si nejprve…   Více »

Jaké je to být v domě Neala Donalda Walsche?

Probouzím se do slunečného rána. Otevírám oči a přede mnou se rozprostře nádherný výhled. Stále ležím a přímo z postele se jen dívám. Užívám si to prostředí velmi vkusně do bíla, béžova a hněda vybavené ložnice, ten okouzlující výhled na hory, který již nikdy v…   Více »

Jsem hiker, biker anebo rider?

Mapa, kterou jsem si zdarma pořídila v “Down townu “, se ukazuje jako naprosto skvělá a nepostradatelná věc pro mou každodenní orientaci. Jednak, když se vzdaluji od města do hloubi lesů a taky, když se chci vrátit a opravdu to není možné jen tak kdekoliv….   Více »

Great Expectations. Nejen nejlepší divadelní hra Charlese Dickense

Dnes mne čeká poslední divadelní představení tady. Poslední… letos?!? Uvědomuji si, že tzv. Preface (předmluva) k této divadelní hře, byla naopak to první, co jsem tady v rámci Oregonského Shakespearova festivalu navštívila. A dnes to samé, ale jako poslední. Proč právě toto představení a tento…   Více »

LaundryMat.

Tak to je to, co jsem tak často viděla v amerických filmech. LaundryMat. Je hned vedle knihkupectví s novými i staršími knihami, kde už jsem nakoupila, a i dvě přečetla, nějaké jednodolarové knihy. Před LaundryMatem je lavička, na které se uvelebila nějaká paní svačíc obrovský…   Více »

Jsem tu správně? In Ashland woods

Váhavě se vydávám po jedné z cest. Tady člověk fakticky neví, zda dojde do jiné ulice, někomu do baráku či konečně natrefím na ty očekávané turistické trasy. Po chvíli se dostávám z asfaltky na hliněnou cestu, ze které stále odbočují uličky a pěšinky na obě…   Více »

Oh my God! Anglické knihy za dolar v Ashlandu

Destinace Ashland. Druhý den na místě. 20 dní do setkání s Nealem D. Walshem a jeho ženou. Jsem na průzkumu Ashlandu. Potkávám knihkupectví. Oh my God! Anglické knihy za dolar. Sem raději nebudu moci chodit často, neboť váha zavazadla bez poplatku je u letadla omezená….   Více »

Co si počít odpoledne a noc v New Yorku?

Přestupní letiště New York. 7 hodinový časový posun. A technicky zmeškaný let. O New York jsem se nikdy nijak moc nezajímala, takže asi vím o něm nejvíc jen to, že je to hodně velké město. Vidím to i na tomhle letišti. Hlava na hlavě, fronta…   Více »

Moje cesta za Nealem, týden do odletu.

Je úžasné, když se sny plní. Příští týden touto dobou budu nastupovat do letadla. Cesta potrvá 17 hodin. New York, Salt Lake City a konečně letiště Medford, odkud mne taxi doveze až do Ashlandu, kde zůstanu celý měsíc. Jak možná víte, již 17 let čtu…   Více »