Lekce angličtiny probíhají online | Kvalifikovaná lektorka Lada Horná | Volejte 773 626 974

17 úžasných knih v angličtině, které můžete číst se mnou. Aneb trénink aktivní angličtiny a konverzace!

Rádi byste četli knihu v angličtině a pak nad ní konverzovali?

Jaké by to bylo plně porozumět celé knize, nebo konečně přečíst svou první anglickou knihu? Díky konverzacím se zkušeným lektorem, můžete z četby vytěžit maximum.

Díky spojení čtení knih s aktivním vyprávěním, poslechem a oboustrannou diskuzí, znásobíte přínos knih pro Vaši jazykovou zdatnost!

Pro koho je trénink určen?

Pro ty, kteří chtějí nejen rozšířit svou pasivní slovní zásobu čtením a poslechem knih, ale současně ji aktivovat a tím budovat svou aktivní angličtinu.

Jaký bude přínos pro Vaše jazykové dovednosti

Nejen, že budete knihám stále více a lépe rozumět… ale právě živým tréninkem a tím, že z Vás budu vyprávění příběhů různými způsoby „vytahovat“, Váš mozek si začne vytvářet nová a pevnější spojení v cizím jazyce. Jednoduše – Vaše angličtina půjde nahoru!

Díky tomu se Vaše angličtina „aktivuje“ a mnoho souvislostí Vám „doklapne“. Pro používání angličtiny v reálném životě a kontaktu s lidmi, potřebujete rozvíjet právě aktivní slovní zásobu. Tento trénik Vás rozjíví v obou směrech – jak pasivním čtením, tak aktivně při konverzacích a tréninku.

books-1281581_640

 

Aktivujte svou angličtinu díky novému tréninku!
Vyberte si z následujících titulů:

1.
Sir A. Conan Doyle
The Hound of the Baskervilles

Úroveň 4, 1 400 slovíček, B1/B2

Zkrácená verze slavného detektivního příběhu Sherlocka Holmese.
Není co dodat, jen číst a anglicky si o tom povyprávět.

2.
Antoine de Saint-Exupéry
The Little Prince

Úroveň 5, 1 800 slovíček, B2

Nějakým záhadným způsobem se mi tento knižní poklad plný moudrých myšlenek na pozadí  krásného příběhu dostal do ruky  až teď.
Pojďme si spolu anglicky popovídat o nadčasových myšlenkách, jako jsou například tyto:

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, zůstává očím skryto.“
„Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co Ti říkají.“
„Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.“

3.
Arthur C. Clark
Randezvous with Rama

Úroveň 5, 1 800 slovíček, B2

Po zničení části Itálie dopadem meteoritu 11. září 2077 je zřízena Vesmírná ochrana, která má za úkol monitorovat létající objekty Sluneční soustavy. Roku 2131 je za oběžnou dráhou Jupitera zpozorován objekt, později pojmenovaný Rama, který by mohl planetu Zemi zničit. Posádka kosmické lodi Endeavour dostává pokyn neznámý objekt prozkoumat.

Velmi čtivá kniha, během jejíhož čtení se nenápadně naučíte spoustu důležitých slovíček týkající se Sluneční soustavy a geometrických tvarů.

4.
Sir A. Conan Doyle
The Lost World

Úroveň 4, 1 400 slovíček, B1/B2

Na počátku 20. století se skupina dobrodruhů vydává na nebezpečnou expedici, aby dokázala existenci  podivného ztraceného světa, plného již dávno vyhynulých zvířat, izolovaného od zbytku světa moderního.

Příběh plný zvratů, který i anglicky přečtete během jednoho či dvou dnů a vaše sebevědomí, pokud se týká angličtiny, opět výrazně vzroste.

5.
Jane Eyre
Charlotte Bronte

Úroveň 4, 1 400 slovíček, B1/B2

Zkrácená verze slavného románu z roku 1847 o chudém osiřelém děvčátku a jeho nelehkém  dětství v domě své tety a později ve škole v Lowoodu. Jako dospělá se stává učitelkou a vychovatelkou a  prožívá svou velkou lásku komplikovanou na pozadí nečekaných útrap.

Proč si nepřečíst příběh plný romantiky anglicky? Určitě oceníte především vy, ženy a dívky a díky Janě se již  určitě stanete tzv. bookwormem – knihomolem.

Pak uděláme dámský dýchánek v anglickém stylu – moderním samozřejmě.

6.
CONVERSATION WITH GOD 1
Hovory s Bohem 1
NEALE DONALD WALSCH

kindle-1245899_640

Představte si, že byste mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky – otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. A předpokládejme, že by nám Bůh odpověděl.

To se stalo Nealu Donaldu Walschovi. A i o tom jsem s ním mluvila v Ashlandu v jeho domě spolu s dalším 9 lidmi z celého světa.

Jak ten rozhovor vůbec začal a i co tomu předcházelo, si můžeme přečíst spolu v této knize.
A já ráda doplním i o neznámé detaily přímo od autora.

Doporučení: 1 + 1

Pro čtenáře současnosti, kdy zájem o spirituální vědomí stále více více roste, se znalostí angličtiny od B2. Četba je zpestřena originálními videi.

7.
CONVERSATION WITH GOD
Hovory s Bohem 2
NEALE DONALD WALSCH

Co jsou to pocity? Co je to duše? Co je to Deja vu? Můžeme cestovat v čase? Existují náhody? Je možné, aby byl Hitler v nebi? Je sexualita energie? Co je to zrada? A já ráda doplním i o neznámé detaily přímo od autora.

Doporučení:

Pro čtenáře současnosti, kdy zájem o spirituální vědomí stále více roste, se znalostí angličtiny od B2. Četba je zpestřena originálními videi.

8.
WHO MOVED MY CHEESE?
Kam zmizel můj sýr?
SPENCER JOHNSON, M.D.

laby

Máte rádi změny? Jsou změny nutné? Anebo je lepší zachovávat vše při starém a léty osvědčeném? A když už změna přijde, jak se s ní vypořádat? Zabránit ji či ji spíše přijmout do svého života?

Tento bestseller a úžasný nadčasový příběh o změnách v našem životě napsal pan Spencer Johnson, americký spisovatel, psycholog a konzultant pro management.

Knihu čtu pravidelně se svými studenty. Zatím jsem nenašla jediného, kdo by se v ní nepoznal anebo v ní nerozeznal někoho ze svého okolí…

Doporučení: 3 v 1
Pro dnešní dobu “ povinná četba“. Kniha úplně pro všechny – věkem i profesí, úroveň angličtiny B1 – četba, A2 – video.

 

9.
ROBINSON CRUSOE
DANIEL DEFOE

read-369040_640

Světoznámý příběh člověka ztroskotaného na vzdáleném ostrově uprostřed oceánu.

Doporučení: 3 v 1
Pro čtenáře na úrovni angličtiny B1 a B2. Četba a poslech mluveného slova zjednodušené angličtiny.

10.
WITHOUT UTTERANCE
Bez projevu
RUTH CODIER RESCH

Jaké to je, když ztratíte schopnost mluvit? Jaké to je, když vnímáte dění kolem sebe, ale neumíte na to nijak slovně reagovat? Jaké to je, když chcete, ale nedokážete sestavit větu? Když se Vám slova nespojují s jejich obsahem?

Mrtvice postihla paní Ruth Codier Resch, americkou spisovatelku a psychoanalytičku, která se věnovala psychiatrii a specielně klinické dětské psychologii a pacientům s katastrofálními nemocemi, jako jsou mrtvice, afázie a poranění mozku v  např. Medical Center v Brooklynu, City College v New Yorku či v Providence Medford Medical Center v Oregonu, ve velmi mladém věku. A je to zřejmě jedna z nejpovolanějších osob, která může o své nemoci, díky své odborné profesi, nejlépe a nejpoutavěji vyprávět.

Paní Ruth je v současnosti již starší velmi elegantní a aktivní dámou, se kterou jsem měla možnost vést velmi příjemné podvečerní rozhovory v jejím domě, kde jsem po dobu svého pobytu v Americe v Ashlandu bydlela a od níž jsem tuto knihu dostala jako dárek i s věnováním.

Doporučení: 1 + 1
Kniha je vhodná pro čtenáře, které zajímá problematika z oblasti psychologie a psychiatrie, léčby nemocí a cítí se být na úrovni B2 znalosti angličtiny. Četba a debata.

11.
BEYOND THE WALLEY
Za údolím
DAVE BRANON

book-863418_640

Smutný příběh rodičů, kteří v jednom jediném okamžiku při automobilové nehodě přišli o jedno ze svých dětí – o sedmnáctiletou dceru. Příběh má zřetelný křesťanský podtext, prokládaný citáty z bible. Právě víra je to, co rodičům pomáhá se s touto nečekanou tragickou ztrátou vyrovnat.

Doporučení: 1 + 1
Beletrie určená čtenářům s úrovní angličtiny B1-B2 – četba, debata.

 

12.
STEALING HEAVEN
Okrádajíc Nebe
ELIZABETH SCOTT

read-1342499_640

Příběh dívky vychovávané odmalička svou matkou zlodějkou. O přemisťování z místa na místo, o touze po opravdovém domově a o změnách v životě dospívající dívky po té, když potká někoho, kdo by mohl být její kamarádkou a taky někoho, kdo by mohl být její první láskou….
https://www.youtube.com/watch?v=2R7M25DLvhw

Doporučení: 1 + 1
Beletrie určená především mladým čtenářům na úrovni angličtiny B1-B2 – četba, debata.

13.
THE STRANGEST SECRET
Nejneobyčejnější tajemství
EARL NIGHTINGALE

book-1836380_640

Earl Nightingale – 1921 – 1989 – následovník Napoleona Hilla a jeho knihy Myšlením k bohatství, učitel současných spíkrů a propagátorů osobnostního rozvoje Boba Proctora a Joe Vitale známých z filmu The Secret, se ve své knize zabýval otázkami jako jsou např: Proč jsou někteří lidé úspěšní a jiní ne? Může někdo zbohatnout, když začíná od nuly? Jsme tím, na co myslíme? apod.

Doporučení: 3 v 1
Titul z nabídky 3 v 1 mne jako lektora angličtiny a zároveň systemického kouče: Čtení, poslech, debata. Stěžejní kniha osobnostního rozvoje pro zájemce o práci na sobě se znalostí angličtiny od B1 – B2.

14.
HOME WITH GOD
Návrat domů k Bohu
NEALE DONALD WALSCH

read-1631169_640

V čem vlastně spočívá náš život a co ses námi stane, až zemřeme? Shledáme se s blízkými, kteří tento svět opustili před námi? Budeme vůbec vnímat, co se s námi po smrti děje? Neale Donald Walsch opět formou rozhovoru nabízí tentokrát téma procesu přechodu z tohoto na onen svět. Nabízí čtenářům naději, útěchu a překvapivé prozření.

Doporučení: 1 + 1
Kniha zajímavá určitě pro každého, protože nikdo z nás není nesmrtelný. Četba od úrovně B2.

15.
THE WEALTH DRAGON WAY
Bohatství dračí cesty
JOHN LEE and VINCENT WONG

censorship-610101_640

Proč, kdy a jak se stát nesmírně bohatým. Současní mezinárodní obchodníci a milionáři, lektoři marketingu, obchodování a investování sepsali své poznatky teoretické a praktické do výše uvedené knihy. Oba pořádají vzdělávací semináře založené na dosaženém úspěchu a vlastních zkušenostech po celém světě.
https://www.youtube.com/watch?v=CWWuhw6QCHg

Doporučení: 3 v 1
Četba spojená s videi pro zájemce o správné finanční nastavení mysli a zároveň konkrétní kroky, jak na to v současné době. Od úrovně znalosti angličtiny B1-B2.

16.
DEAD OF JERICHO
COLIN DEXTER

Detektivka. Inspektor Morse řeší zamotaný případ 2 domnělých vražd. Není špatné naučit se slovíčka i z oblasti detektivek, potrénovat logické myšlení v angličtině a přečíst další knihu v angličtině.

17.
HEAT & DUST
Shihan’s Ruth Prawer Jhabvala’s

Kniha je románem z Indie očima dvou žen v rozmezí 50 let. Potrénujete klasickou angličitnu, z indického prostředí.

Udělejte první krok ZDARMA

Zvu Vás na seznamovací 30 minutovou lekci zdarma, během které nejen zjistíme, co potřebujete, ale zároveň se i něco na ukázku naučíte, abyste si angličtinu se mnou reálně vyzkoušeli. Pak se můžete rozhodnout, zda je to cesta pro Vás a zda budete pokračovat.

Lekce probíhá přes SKYPE nebo na adrese: Bělá 143 (Moravskoslezský kraj), chcete-li si domluvit o schůzku na jiném místě, zavolejte mi prosím na číslo 773 626 974.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování dotazu, poptávky. Zásady zpracování osobních údajů
  • 100% ÚSPĚŠNOST STUDENTŮ

    100% mých studentů dokončilo maturitní zkoušku z angličtiny s výborným či chvalitebným prospěchem. Chcete být mezi nimi? Kontaktujte mne co nejdříve