17 úžasných knih v angličtině, které můžete číst se mnou. Aneb trénink aktivní angličtiny a konverzace!

Rádi byste četli knihu v angličtině a pak nad ní konverzovali?

Jaké by to bylo plně porozumět celé knize, nebo konečně přečíst svou první anglickou knihu? Díky konverzacím se zkušeným lektorem, můžete z četby vytěžit maximum.

Díky spojení čtení knih s aktivním vyprávěním, poslechem a oboustrannou diskuzí, znásobíte přínos knih pro Vaši jazykovou zdatnost!

Pro koho je trénink určen?

Pro ty, kteří chtějí nejen rozšířit svou pasivní slovní zásobu čtením a poslechem knih, ale současně ji aktivovat a tím budovat svou aktivní angličtinu.

Jaký bude přínos pro Vaše jazykové dovednosti

Nejen, že budete knihám stále více a lépe rozumět… ale právě živým tréninkem a tím, že z Vás budu vyprávění příběhů různými způsoby „vytahovat“, Váš mozek si začne vytvářet nová a pevnější spojení v cizím jazyce. Jednoduše – Vaše angličtina půjde nahoru!

Díky tomu se Vaše angličtina „aktivuje“ a mnoho souvislostí Vám „doklapne“. Pro používání angličtiny v reálném životě a kontaktu s lidmi, potřebujete rozvíjet právě aktivní slovní zásobu. Tento trénik Vás rozjíví v obou směrech – jak pasivním čtením, tak aktivně při konverzacích a tréninku.

books-1281581_640

 

Aktivujte svou angličtinu díky novému tréninku!
Vyberte si z následujících titulů:

1.
Sir A. Conan Doyle
The Hound of the Baskervilles

Úroveň 4, 1 400 slovíček, B1/B2

Zkrácená verze slavného detektivního příběhu Sherlocka Holmese.
Není co dodat, jen číst a anglicky si o tom povyprávět.

2.
Antoine de Saint-Exupéry
The Little Prince

Úroveň 5, 1 800 slovíček, B2

Nějakým záhadným způsobem se mi tento knižní poklad plný moudrých myšlenek na pozadí  krásného příběhu dostal do ruky  až teď.
Pojďme si spolu anglicky popovídat o nadčasových myšlenkách, jako jsou například tyto:

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, zůstává očím skryto.“
„Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co Ti říkají.“
„Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.“

3.
Arthur C. Clark
Randezvous with Rama

Úroveň 5, 1 800 slovíček, B2

Po zničení části Itálie dopadem meteoritu 11. září 2077 je zřízena Vesmírná ochrana, která má za úkol monitorovat létající objekty Sluneční soustavy. Roku 2131 je za oběžnou dráhou Jupitera zpozorován objekt, později pojmenovaný Rama, který by mohl planetu Zemi zničit. Posádka kosmické lodi Endeavour dostává pokyn neznámý objekt prozkoumat.

Velmi čtivá kniha, během jejíhož čtení se nenápadně naučíte spoustu důležitých slovíček týkající se Sluneční soustavy a geometrických tvarů.

4.
Sir A. Conan Doyle
The Lost World

Úroveň 4, 1 400 slovíček, B1/B2

Na počátku 20. století se skupina dobrodruhů vydává na nebezpečnou expedici, aby dokázala existenci  podivného ztraceného světa, plného již dávno vyhynulých zvířat, izolovaného od zbytku světa moderního.

Příběh plný zvratů, který i anglicky přečtete během jednoho či dvou dnů a vaše sebevědomí, pokud se týká angličtiny, opět výrazně vzroste.

5.
Jane Eyre
Charlotte Bronte

Úroveň 4, 1 400 slovíček, B1/B2

Zkrácená verze slavného románu z roku 1847 o chudém osiřelém děvčátku a jeho nelehkém  dětství v domě své tety a později ve škole v Lowoodu. Jako dospělá se stává učitelkou a vychovatelkou a  prožívá svou velkou lásku komplikovanou na pozadí nečekaných útrap.

Proč si nepřečíst příběh plný romantiky anglicky? Určitě oceníte především vy, ženy a dívky a díky Janě se již  určitě stanete tzv. bookwormem – knihomolem.

Pak uděláme dámský dýchánek v anglickém stylu – moderním samozřejmě.

6.
CONVERSATION WITH GOD 1
Hovory s Bohem 1
NEALE DONALD WALSCH

kindle-1245899_640

Představte si, že byste mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky – otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. A předpokládejme, že by nám Bůh odpověděl.

To se stalo Nealu Donaldu Walschovi. A i o tom jsem s ním mluvila v Ashlandu v jeho domě spolu s dalším 9 lidmi z celého světa.

Jak ten rozhovor vůbec začal a i co tomu předcházelo, si můžeme přečíst spolu v této knize.
A já ráda doplním i o neznámé detaily přímo od autora.

Doporučení: 1 + 1

Pro čtenáře současnosti, kdy zájem o spirituální vědomí stále více více roste, se znalostí angličtiny od B2. Četba je zpestřena originálními videi.

7.
CONVERSATION WITH GOD
Hovory s Bohem 2
NEALE DONALD WALSCH

Co jsou to pocity? Co je to duše? Co je to Deja vu? Můžeme cestovat v čase? Existují náhody? Je možné, aby byl Hitler v nebi? Je sexualita energie? Co je to zrada? A já ráda doplním i o neznámé detaily přímo od autora.

Doporučení:

Pro čtenáře současnosti, kdy zájem o spirituální vědomí stále více roste, se znalostí angličtiny od B2. Četba je zpestřena originálními videi.

8.
WHO MOVED MY CHEESE?
Kam zmizel můj sýr?
SPENCER JOHNSON, M.D.

laby

Máte rádi změny? Jsou změny nutné? Anebo je lepší zachovávat vše při starém a léty osvědčeném? A když už změna přijde, jak se s ní vypořádat? Zabránit ji či ji spíše přijmout do svého života?

Tento bestseller a úžasný nadčasový příběh o změnách v našem životě napsal pan Spencer Johnson, americký spisovatel, psycholog a konzultant pro management.

Knihu čtu pravidelně se svými studenty. Zatím jsem nenašla jediného, kdo by se v ní nepoznal anebo v ní nerozeznal někoho ze svého okolí…

Doporučení: 3 v 1
Pro dnešní dobu “ povinná četba“. Kniha úplně pro všechny – věkem i profesí, úroveň angličtiny B1 – četba, A2 – video.

 

9.
ROBINSON CRUSOE
DANIEL DEFOE

read-369040_640

Světoznámý příběh člověka ztroskotaného na vzdáleném ostrově uprostřed oceánu.

Doporučení: 3 v 1
Pro čtenáře na úrovni angličtiny B1 a B2. Četba a poslech mluveného slova zjednodušené angličtiny.

10.
WITHOUT UTTERANCE
Bez projevu
RUTH CODIER RESCH

Jaké to je, když ztratíte schopnost mluvit? Jaké to je, když vnímáte dění kolem sebe, ale neumíte na to nijak slovně reagovat? Jaké to je, když chcete, ale nedokážete sestavit větu? Když se Vám slova nespojují s jejich obsahem?

Mrtvice postihla paní Ruth Codier Resch, americkou spisovatelku a psychoanalytičku, která se věnovala psychiatrii a specielně klinické dětské psychologii a pacientům s katastrofálními nemocemi, jako jsou mrtvice, afázie a poranění mozku v  např. Medical Center v Brooklynu, City College v New Yorku či v Providence Medford Medical Center v Oregonu, ve velmi mladém věku. A je to zřejmě jedna z nejpovolanějších osob, která může o své nemoci, díky své odborné profesi, nejlépe a nejpoutavěji vyprávět.

Paní Ruth je v současnosti již starší velmi elegantní a aktivní dámou, se kterou jsem měla možnost vést velmi příjemné podvečerní rozhovory v jejím domě, kde jsem po dobu svého pobytu v Americe v Ashlandu bydlela a od níž jsem tuto knihu dostala jako dárek i s věnováním.

Doporučení: 1 + 1
Kniha je vhodná pro čtenáře, které zajímá problematika z oblasti psychologie a psychiatrie, léčby nemocí a cítí se být na úrovni B2 znalosti angličtiny. Četba a debata.

11.
BEYOND THE WALLEY
Za údolím
DAVE BRANON

book-863418_640

Smutný příběh rodičů, kteří v jednom jediném okamžiku při automobilové nehodě přišli o jedno ze svých dětí – o sedmnáctiletou dceru. Příběh má zřetelný křesťanský podtext, prokládaný citáty z bible. Právě víra je to, co rodičům pomáhá se s touto nečekanou tragickou ztrátou vyrovnat.

Doporučení: 1 + 1
Beletrie určená čtenářům s úrovní angličtiny B1-B2 – četba, debata.

 

12.
STEALING HEAVEN
Okrádajíc Nebe
ELIZABETH SCOTT

read-1342499_640

Příběh dívky vychovávané odmalička svou matkou zlodějkou. O přemisťování z místa na místo, o touze po opravdovém domově a o změnách v životě dospívající dívky po té, když potká někoho, kdo by mohl být její kamarádkou a taky někoho, kdo by mohl být její první láskou….
https://www.youtube.com/watch?v=2R7M25DLvhw

Doporučení: 1 + 1
Beletrie určená především mladým čtenářům na úrovni angličtiny B1-B2 – četba, debata.

13.
THE STRANGEST SECRET
Nejneobyčejnější tajemství
EARL NIGHTINGALE

book-1836380_640

Earl Nightingale – 1921 – 1989 – následovník Napoleona Hilla a jeho knihy Myšlením k bohatství, učitel současných spíkrů a propagátorů osobnostního rozvoje Boba Proctora a Joe Vitale známých z filmu The Secret, se ve své knize zabýval otázkami jako jsou např: Proč jsou někteří lidé úspěšní a jiní ne? Může někdo zbohatnout, když začíná od nuly? Jsme tím, na co myslíme? apod.

Doporučení: 3 v 1
Titul z nabídky 3 v 1 mne jako lektora angličtiny a zároveň systemického kouče: Čtení, poslech, debata. Stěžejní kniha osobnostního rozvoje pro zájemce o práci na sobě se znalostí angličtiny od B1 – B2.

14.
HOME WITH GOD
Návrat domů k Bohu
NEALE DONALD WALSCH

read-1631169_640

V čem vlastně spočívá náš život a co ses námi stane, až zemřeme? Shledáme se s blízkými, kteří tento svět opustili před námi? Budeme vůbec vnímat, co se s námi po smrti děje? Neale Donald Walsch opět formou rozhovoru nabízí tentokrát téma procesu přechodu z tohoto na onen svět. Nabízí čtenářům naději, útěchu a překvapivé prozření.

Doporučení: 1 + 1
Kniha zajímavá určitě pro každého, protože nikdo z nás není nesmrtelný. Četba od úrovně B2.

15.
THE WEALTH DRAGON WAY
Bohatství dračí cesty
JOHN LEE and VINCENT WONG

censorship-610101_640

Proč, kdy a jak se stát nesmírně bohatým. Současní mezinárodní obchodníci a milionáři, lektoři marketingu, obchodování a investování sepsali své poznatky teoretické a praktické do výše uvedené knihy. Oba pořádají vzdělávací semináře založené na dosaženém úspěchu a vlastních zkušenostech po celém světě.
https://www.youtube.com/watch?v=CWWuhw6QCHg

Doporučení: 3 v 1
Četba spojená s videi pro zájemce o správné finanční nastavení mysli a zároveň konkrétní kroky, jak na to v současné době. Od úrovně znalosti angličtiny B1-B2.

16.
DEAD OF JERICHO
COLIN DEXTER

Detektivka. Inspektor Morse řeší zamotaný případ 2 domnělých vražd. Není špatné naučit se slovíčka i z oblasti detektivek, potrénovat logické myšlení v angličtině a přečíst další knihu v angličtině.

17.
HEAT & DUST
Shihan’s Ruth Prawer Jhabvala’s

Kniha je románem z Indie očima dvou žen v rozmezí 50 let. Potrénujete klasickou angličitnu, z indického prostředí.

Udělejte první krok ZDARMA

Zvu Vás na seznamovací 30 minutovou lekci zdarma, během které nejen zjistíme, co potřebujete, ale zároveň se i něco na ukázku naučíte, abyste si angličtinu se mnou reálně vyzkoušeli. Pak se můžete rozhodnout, zda je to cesta pro Vás a zda budete pokračovat.

Lekce probíhá přes SKYPE nebo na adrese: Bělá 143 (Moravskoslezský kraj), chcete-li si domluvit o schůzku na jiném místě, zavolejte mi prosím na číslo 773 626 974.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování dotazu, poptávky. Zásady zpracování osobních údajů
 • Týdenní inspirace Přihlaste se zdarma k odběru týdenní inspirace Neala D. Walsche s českými překlady Lady Horné:

 • Přiveďte hlubokou moudrost, povzbuzení a vedení od světoznámého autora a kouče i do svého života Více info a ohlasy!

  Odesláním souhlasíte se zpracováním os. údajů za účelem zasílání citátů a nabídek z oblasti výuky angličtiny, dle Zásad zpracování os. údajů. Vaše údaje jsou v bezpečí. Odhlásit se můžete kdykoliv na dvě kliknutí.

  Více info a ohlasy na inspirace!

 • 100% ÚSPĚŠNOST STUDENTŮ

  100% mých studentů dokončilo maturitní zkoušku z angličtiny s výborným či chvalitebným prospěchem. Chcete být mezi nimi? Kontaktujte mne co nejdříve

 • Ohlasy na Týdenní inspirace

  Vždy si je ráda přečtu a popřemýšlím

  Dobrý večer paní Horná, již dlouho od vás dostávám Vaše emaily. Vždy si je ráda přečtu a popřemýšlím. Jako poděkování za vaší obětavou práci si dovoluji zaslat velmi krásný email (zážitek klinické smrti). Nevím, zda se více zajímáte o tyto "věci", ale tak to je! A pokud vás osloví, může Vám to ulehčit vnímání současného dění na planetě. Sbíráme zde cenné zkušenosti pro příští životy. Ještě jednou poděkování za Vaše emaily a přeji pohodu, klid a harmonii v každodenním životě. Přeji Vám, ať máte i nadále radost ze své činnosti. Přeji Vám pěkné cokoliv, kdekoliv a kdykoliv.

  Vlaďka Holeščáková

  Tisíceré díky za všechny zásilky

  Milá Lado,
  tisíceré díky za všechny zásilky, které mi čas od času zpestřují život a nutí k přibrzdění a zamyšlení. Je to milé. Moc Vám přeji, že se Vám splnil jeden z Vašich snů a setkala jste se s člověkem, kterého nejen obdivujete, ale hlavně ho přibližujete svými překlady i nám - čtenářům Vašich zásilek.

  Přeji Vám hlavně hodně zdraví.
  S láskou
  Haňa Grino

  Pohladí po duši

  Dobrý den paní Lado,

  děkuji za další inspirativní mail. Pohladí po duši a někdy mě český překlad utvrdí v tom, že jsem vše správně přeložila nebo se od Vás dozvím nový obrat, který ještě neznám... jindy si uvědomím, jak skladba anglické věty je diametrálně odlišná od české a jak český jazyk je nádherně bohatý a tvárný, když chce člověk něco přeložit z angličtiny a chce to tzv. "napasovat" na českou pusu :-)

  Ještě jednou děkuji.

  Veronika Lechnýřová

  Ani nevíte, jak moc…

  "Dobrý den, děkuji Vám, ani nevíte, jak moc a kolikrát mi Vaše emaily pomohly :)"

  D. K., Karlovy Vary

  Pravdivé i inspirující

  Paní Lado, zdravím, děkuji. Pravdivé i inspirující.

  Vděčný adresát - Z. Chládková

  Připomenutí LÁSKY, bez které se člověk sotva pohne z místa

  Hezké, Lado, děkuji :-).
  Připomenutí LÁSKY, bez které se člověk sotva pohne z místa...
  Na mě sedí i to Nor can you create abundance from a place of money worries... Vím, že z pozice strachu/obav/úzkostí či nejistoty těžko něco změním, spravím, ještě jsem se ale nedobrala toho, brát s láskou všechno, co přijde. Ale aspoň už to přijímám.
  Tvoje inspirace jsou prima - jak myšlenkově, tak i jazykově. Oprašuji/udržuji si v s nimi své znalosti angličtiny, což je fajn, poslední dobou s ní jinak moc nepřijdu do styku, a navíc mě vedou k zastavení a zamyšlení, což je ještě fajnovější!


  Měj se moc hezky


  Jitka

  Přesně tohle jsem si dnes měla přečíst

  "Děkuji, milá Lado, ano, přesně tohle jsem si dnes měla přečíst a ještě více v sobě utvrdit. Děkuji, děkuji, děkuji."

  s láskou H.G., Ostrava

  Vaše přednáška se mi moc líbila

  Vážená paní Horná, děkuji Vám za email i ukázky citátů. Vaše přednáška se mi moc líbila, dokázala jste, že jste odvážná a cílevědomá žena. a že chcete šířením Walschových myšlenek pomoci ostatním orientovat se ve složitostech života, což je záslužná práce. Vaše přednáška mě také inspirovala ke shlédnutí filmu Hovory s Bohem, který byl velmi zajímavý. Přeji Vám do další činnosti mnoho úspěchů.

  Marie Richterov

  Tve citaty ( tedy preklady ) mne provazeji opravdu radku let a za ne ti mockrat dekuji

  Mila Lado,

  :) cas leti - ano, tve citaty ( tedy preklady ) mne provazeji opravdu radku let a za ne ti mockrat dekuji, zajimave je , ze vzdy prisly presne takove, ktere jsem potrebovala v me situaci :) nic neni nahoda ,

  Bylo mi tehdy hodne smutno... a na chvili smutek prehlusil me vedomi, ze je vse tak , jak ma byt... a ze ja se nemohu bez techto situaci hnout kupredu a nechat uz konecne minulost i s temi, kteri mne uz ve svem zivote ani nechteji , proste plavat :)  tolik let stagnace a preslapovani a delani stale stejnych chyb... mi nepomohlo, takze prislo neco raznejsiho… abych se pohnula na cestu... jeste nevim kam povede , ale uz o ni premyslim ...a zacinam podnikat kroky.

  Jsi uzasna zena drzim ti palce at se vsechny tve zivotni projekty odvijeji jen spravnym smerem a naplnuji te laskou a smysluplnym pocitem z dobre vykonane prace... kazdy tu mame svuj dil na tomhle svete :)

  Ja ten svuj jdu opet hledat ... :)

  Opatruj se Lado a mooooc dekuji

  S laskou Ajka

  BE HAPPY

  "Skvělé Ladi!!! Skvěle verbalizované!!! DĚKUJI!!! BE HAPPY!!!"

  J*

  Děkuji Ti, že mi zasíláš inspirace

  Milá Lado,
  poslechla jsem si 3 Tvá videa a mohu konstatovat, že jsi výborná! Děkuji Ti, že mi zasíláš inspirace, ráda je čtu.

  Eva

  Poděkování

  "Dobrý den paní Horná, dovoluji si jako poděkování za vaše emaily poslat tyto krásné fotografie."

  V.

  Pokaždé jim věnuji zamyšlení

  Tvé překlady přijímám nárazově, ale pokaždé jim věnuji zamyšlení a je-li prostor pro doplnění z vlastní zkušenosti, snažím se náš dialog alespoň tímto způsobem udržovat - je to hezké, milé, vzácné...tisíceré díky, opatruj se, pokračuj, těším se!!!

  S úctou a láskou, Haňa

  Jsou nádherné, mají hloubku

  "Díky paní Ladě se mohu jednoduše zamyslet nad citáty NDW. Jsou nádherné, mají hloubku, smysl… Mám radost, že se jimi mohu inspirovat. Už teď se těším na další!"

  Jana Malířová,
  barevná typoložka a stylová poradkyně, Hať
  www.vimcomislusi.cz

  Jsem moc rada ze mohu svuj zivot obohacovat

  Velke podekovani mila Lado,
  jsi uzasna zena a jsem moc rada ze mohu svuj zivot obohacovat diky tvym prekladum citatu meho oblibeneho autora. DEKUJI DEKUJI DEKUJI

  Ajka Šuhajdová

  Citáty jsou úžasné, posunou mě vždy dál

  "Děkuji. Tvé citáty jsou úžasné, posunou mě vždy dál a zajímavé je, že se týkají vždy toho na co myslím, nebo co prožívám, v ten moment. DĚKUJI moc."

  Milan Vozar, Břeclav
  www.milanvozar.fgxpress.com

  Thank you so much for your sharing on Facebook

  I have to thank you so much for your sharing - you know......... Neale Walsch - Death does not exist..... I listened it several times yesterday. It was very powerful and beautiful..... and sad and also very encouraging..... Thanks.....

  Jana, Borová

  Citáty jsou pro nás oporou

  Citáty od Lady jsou pro nás milým potěšením a oporou ve chvílích, kdy potřebujeme povzbudit. Moudra v nich obsažená nám dávají chuť do života a uvědomění, že vše je tak, jak má být.

  Dana Brussová a Radomír Postulka, Ostrava
  www.zdravavyziva-dara.cz

  Jsi úžasnou žijící inspirací a vzorem pro nás všechny

  Milá Lado,

  moc ráda bych poděkovala za to, že jsi se objevila na mé cestě, prvně s úžasnými překlady citátů Neala Donalda Walsche, které, jak to bývá, přicházely přesně v době, kdy jsem takovou myšlenku, inspiraci potřebovala. Prostě nic v životě není náhoda - jsem vděčná za to, co našemu světu dáváš s láskou. Buď požehnaná Ty i Tvá práce. DĚKUJI - jsi úžasnou žijící inspirací a vzorem pro nás všechny.

  Ajka Š.

  Přináší mi radost a pocit štěstí

  Děkuji Vám za Vaše emaily, přináší mi radost a pocit štěstí :)
  Mějte se hezky :)

  Dana

  Je naprosto úžasné, jak pomáháš lidem a posunuješ je!

  Ahoj Lado,

  je to naprosto úžasné, skvělé, co děláš, jak pomáháš lidem a posunuješ je! Je to prostě Tvé poslání! Posílám Ti spoustu štěstí, lásky a úspěchů ve všem!!!

  Šárka Š., Ostrava

  Krásné a tak hořce pravdivé

  Krásné a tak hořce pravdivé... děkuji, milá Lado (a dokonce se tím intuitivně i řídím).

  Haňa

  Tvé překlady Walschových básní mi v životě fakticky pomáhají

  Ahoj Lado,
  rozhodla jsem se podpořit Tě zpětnou vazbou v tom co děláš. Již delší dobu mi chodí Tvé překlady básní od pana Walsche a musím říct, že to opravdu funguje. Nejen, že verše mají vzácnou moc a opravdu se často stane, že přijdou jako odpověď ve chvíli, kdy člověk řeší určitý problém, ale jsou i některé, ke kterým se často a ráda vracím a fakticky mi pomáhají v životě zvládat pro mne nelehké situace i náročná období. Děkuju!!!

  Iveta

  Tak to je přesně pro mne

  Milá Lado, děkuji za inspiraci, tak to je přesně pro mne.

  Jiřina, Kravaře

  Krásné inspirace pobízejí k zamyšlení v tomto uspěchaném světě

  Milá Lado. 😀
  Moc Ti děkuji za všechny krásné inspirace, které mi posíláš. Jsou velmi pěkné a mnohdy velice inspirativní, jak už to vlastně ve svém názvu samy o sobě říkají. Pobízejí k zamyšlení a zastavení se v tomto "uspěchané světě". Přeji Ti mnoho elánu do velmi pěkné práce.

  Jiřka S., Kravaře

  Laskavé povzbuzení sebevědomí

  Děkuji za laskavé povzbuzení sebevědomí.

  Milada Blatná, Brno

  Děkuji za každotýdenní inspiraci

   

  Děkuji za každotýdenní Inspiraci.

  A. Dudová, Chuchelná 

  Těžko říct, jestli to tak je

  Díky Lado, těžko říct, jestli to tak je, ale můžeme si to myslet.

  Martin Pačka, Uherské Hradiště

  Jsi inspirující kamarádka, která má vizi a dokáže pomoci

  Ahojky,
  jsi pro mě inspirující člověk a kamarádka, která má vizi a dokáže pomoc dalším lidem. :)

  Tomáš, Ostrava 

  Děkuji za krásná poselství

  Dobrý den paní Lado, děkuji za krásná poselství, zvlášť to dnešní mi jen něco potvrdilo. Moc děkuji a těším se na další. Přeji krásný den.

  Zdeňka Černá, Opava

  Pochopila jsi, že největší radost přináší služba druhým a ne služba sobě.

  Milá Lado,

  musím reagovat poděkováním za tuto inspiraci, kterou navíc dokládáš svým vlastním příkladem.

  Pochopila jsi, že největší radost přináší služba druhým a ne služba sobě. To byl výborný nápad propojit výuku angličtiny s poučením také z duchovní oblasti. Věřím, že pomáháš lidem otevírat oči a přeji Ti hodně energie do další práce.

  Měj se hezky. Zdeňka Č., Opava 

  Tvé překlady jsou perfektní

  Preji krasny den Ladenko,

  Jsi neskutecny andel a tve preklady jsou perfektni diky tvemu smysleni ve stejne vlnove frekvenci jako je autor textu sam Donald Walsh :). Dekuji ti, ze jsi, a ze jsem te na sve ceste mohla potkat, trebaze "jen" virtualne.

  Preju do zivota i tve prace stesti a ohromne bohatsvi vseho, co pokladas za dulezite pro zivot. :)

  S laskou Ajka

  Považuji Ladu za milou přítelkyni

  Přesto, že se s Ladou (zatím) osobně neznáme, považuji ji za milou přítelkyni, která neúnavně kráčí za svými sny a postupně si plní svá přání...je obdivuhodná!...a při tom stíhá pravidelně obohacovat spoustu lidí svými milými vstupy na obrazovky našich "komunikačních hraček".
  Spojuje nás nejen znamení narození, ale i podobné vnímání spousty momentů a přesto, že moje odezvy jsou nepravidelné, moc ráda si týdenní inspirace od Lady pročítám a zamýšlím se nad nimi...a když mám pocit, že snad mohu něčím přispět, ráda to dělám. Vnímám to jako mé vnitřní obohacování a věřím, že i když to mnohdy vědomě nezachytím, podvědomí si to přebere a doplní tu mozaiku, která se mi celý život v kterémsi koutečku postupně skládá a já jsem za tyhle střípky=podněty upřímně vděčná.

  Jsem vděčná, že jsem měla možnost Ladu alespoň touto cestou poznat a že s ní mohu její inspirace sdílet a dolaďovat i své názory.
  Děkuji, děkuji, děkuji.
   
  Haňa Grino

  Nevím jak se revanšovat za takovou nádheru

  Dobrý den.
  Po delší nepřítomnosti, jsem byl mile překvapen zahrnutím překrásných mailů. Nevím jak se revanšovat za takovou nádheru. Možná mi napovíte jak se můžu odvděčit. Zatím velké vřelé díky.

  Pavel Berka

  Je výborné, že se našel sdílný člověk, který šíří lásku k moudrosti dále a dále

  Děkuji moc za Vaše stránky s motivací citátů od autora : Neala Donalda Walsche

  Je výborné, že se našel sdílný člověk, který šíří lásku k moudrosti dále a dále.

  Jsem názoru, že kdo posílá dále dobro, tak se mu dobro také násobně vrací.

  Díky Vám se rozšiřuje počet lidí kteří rádi pracují na svém růstu a snaží se tuto moudrost šířit ve svém prostředí.

  Soukromém, pracovním a okolí svých rodin, přátel, atd.

  Snažím se denně stále být slušným člověkem.

  DĚKUJI , DĚKUJI a DĚKUJI za vše dobré co děláte pro druhé.

  Jsem realistickým optimistou. Po celý život chci věřím známému životnímu krédu,

  že pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí.

  DĚKUJI , DĚKUJI a DĚKUJI za vše dobré co děláte pro druhé.

  Přeji Vám i Vašemu celému týmu jen všechno dobré a ať se Vám všechno stále daří  ! ! !

   

  Váš příznivec a fanda Karel