Lekce angličtiny probíhají online | Kvalifikovaná lektorka Lada Horná | Volejte 773 626 974

Co si počít odpoledne a noc v New Yorku?

Přestupní letiště New York. 7 hodinový časový posun. A technicky zmeškaný let.

O New York jsem se nikdy nijak moc nezajímala, takže asi vím o něm nejvíc jen to, že je to hodně velké město. Vidím to i na tomhle letišti. Hlava na hlavě, fronta za frontou, policista za policistou, úředník za úředníkem, nekonečné množství lidi z různých koutů celého světa.

new-york

Když jsem stála v té nekončící mnohokrát zatočené řadě, říkala jsem si, jestli je tu vůbec možné za hodinu a půl přestoupit do jiného letadla. A jak jsem brzy zjistila – není.

To, že mi počítač nabídne krásný letecký spoj z jednoho místa do druhého přes půl světa s dvěma přestupy a stejnou leteckou společností, ještě neznamená, že je to takto optimálně – pro běžného člověka- fyzicky reálné to zvládnout.

Když jsem konečně odbavena celním úředníkem, řekla jsem jiné úřednici mne přepravující letecké společnosti Delta, že mi to letí za půl hodiny a ona se mi začala okamžitě věnovat. Nicméně pak jsem byla svědkem jejího telefonování a vyčkávání, aby mi posléze oznámila, že jsem můj let nestihla a další letadlo mi letí v 7 hodin ráno – tudíž, abych byla ve 4 hodiny na letišti, protože je zde potřeba být na letišti vždy minimálně 3 hodiny předem.

 „A co mám teď dělat? Kde mám strávit celý večer a celou noc?“ ptám se.

  • 100% ÚSPĚŠNOST STUDENTŮ

    100% mých studentů dokončilo maturitní zkoušku z angličtiny s výborným či chvalitebným prospěchem. Chcete být mezi nimi? Kontaktujte mne co nejdříve