Lekce angličtiny probíhají online | Kvalifikovaná lektorka Lada Horná | Volejte 773 626 974

Great Expectations. Nejen nejlepší divadelní hra Charlese Dickense

Dnes mne čeká poslední divadelní představení tady. Poslední… letos?!?
Uvědomuji si, že tzv. Preface (předmluva) k této divadelní hře, byla naopak to první, co jsem tady v rámci Oregonského Shakespearova festivalu navštívila. A dnes to samé, ale jako poslední.
Proč právě toto představení a tento název?

Jedním z důvodů může být jednoduchý fakt, že tato předmluva byla jako jediná zdarma a já jsem zpočátku vůbec nevěděla, do čeho jdu a zda mi případně investované peníze, přinesou nějaký efekt.

Ale proč ne například Hamlet anebo něco jiného? Přemítám. No naštěstí ne Hamlet, uvědomuji si vzápětí. Tam to s nimi se všemi dopadlo dost špatně. Spousta intrik a výsledkem toho sedm mrtvých na scéně během 3 hodin.

Náhle vidím spojitost mezi tímto názvem – mezi mnou navštívenou první a poslední události z původně vůbec neplánované kultury a mnou.

Jaká byla Moje Velká Očekávání z této cesty? Byla nějaká? Všeobecně je zvykem něco očekávat. A naplnila se?

Anebo prožívám úplně něco jiného, co mne ani ve snu nenapadlo? A jsem s tím spokojena?

Jsou to moje Nadějné vyhlídky, jak je název překládán do češtiny, a který subjektivně vnímám jako něco, co se může dost pravděpodobně pokazit anebo to jsou Skvělá ( úžasná, velká, ohromná, významná…) očekávání, jak si překládám sama a která vnímám podstatně pozitivněji.
Také máte svá Velká Očekávání? Také vyhlížíte své Nadějné vyhlídky?

ElizabethanLLL050505small

  • 100% ÚSPĚŠNOST STUDENTŮ

    100% mých studentů dokončilo maturitní zkoušku z angličtiny s výborným či chvalitebným prospěchem. Chcete být mezi nimi? Kontaktujte mne co nejdříve